სასკოლო ოლიმპიადაზე რეგისტრაცია დაიწყო
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი, ახალგაზრდა თაობის განათლების, განვითარებისა და სკოლებში სასწავლო პროცესის ხელშეწყობის მიზნით, სასკოლო ოლიმპიადას უკვე მეოთხე წელია უწევს ორგანიზებას.
ოლიმპიადის ზამთრის სეზონზე რეგისტრაცია იწყება 15 იანვარს და 1 თებერვლის ჩათვლით გაგრძელდება. მასში მონაწილეობა და საკუთარი ცოდნის გამოვლენა ყველა რეგიონის მე-10, მე-11 და მე-12 კლასის მოსწავლეებს 5 ძირითადი მიმართულებით შეეძლებათ:
• სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებები (ბიოლოგია, ქიმია, ფიზიკა);
• ესეების კონკურსი ინგლისურ ენაზე;
• სამოქალაქო განათლება – სამართლებრივი საფუძვლები;
• ბიზნესი – სამეწარმეო საფუძვლები;
• მედია მიმართულება.
ოლიმპიადის ფორმატი: ოლიმპიადის პირველი ტურები სკოლების და ასევე მოსწავლეთა საინფორმაციო საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენებით ჩატარდება ონლაინ – მოსწავლის სამუშაო სივრცეში, ხოლო ოლიმპიადის დასკვნითი ტურები გაიმართება თბილისში – ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის ეკო კამპუსში (ნოდარ ბოხუას ქ. 11).
• სწავლის დაფინანასება ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში;
• „საგაზაფხულო სკოლაში“ გამგზავრება „უნივერსიტეტის ელჩის“ სტატუსით;
•  გაცვლით პროგრამებში ჩართვა;
• უცხოეთში სწავლება.
• ანაზღაურებადი სტაჟირება უმსხვილეს ბიზნეს კომპანიაში და სხვა საინტერესო პრიზები.
სარეგისტრაციო ფორმის შევსება შეეძლება როგორც სკოლას, ასევე თავად მოსწავლეს. რეგისტრაციისთვის გთხოვთ, ეწვიოთ შემდედ ბმულს.
გაითვალისწინეთ, რომ რეგისტრაციისას მოსწავლის მიერ მითითებული ელექტრონული ფოსტის მისამართის სისწორეზე პასუხისმგებელია უშუალოდ რეგისტრაციის განმახორციელებლი მოსწავლე. ამასთან ელექტრონულ ფოსტის მისამართად ნუ მიუთითებთ „icloud“ და „students.gov.ge“.
მნიშვნელოვანი ინფორმაცია მონაწილეებისთვის
ოლიმპიადის ტურების ჩატარების თარიღები და დაწყების დრო გამოქვეყნდება უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე და ეცნობებათ მონაწილეებს ინდივიდუალურად. ოლიმპიადის ტურების დაწყებამდე, მონაწილეებს ექნებათ შესაძლებლობა,  სპეციალური ბმულის მეშვეობით  დაესწრონ საინფორმაციო შეხვედრებს და მიიღონ ოლიმპიადასთან დაკავშირებით ამომწურავი ინფორმაცია.

School Olympiad Registration is Now Open
New Vision University has been organizing a school Olympiad for four years now, aimed at educating the young generation, supporting their development, and enhancing the learning process in schools.
Registration for the winter season of the Olympiad begins on January 15 and continues until February 1. Students from grades 10, 11, and 12 from all regions can participate and demonstrate their knowledge in 5 main directions:
• Civic Education - Legal Foundations;
• Business - Entrepreneurial Foundations;
• Media Direction.
Olympiad Format: The first rounds of the Olympiad will be conducted online in the student's workspace using schools' and students' information communication technologies, while the final rounds will be held in Tbilisi - at New Vision University's Eco Campus (11 Nodar Bokhua St.).
Winners can look forward to impressive prizes designed to enrich their experience and support their personal and academic growth, specifically:
• Funding for studies at New Vision University;
• Participation in "Spring School" with "University Ambassador" status;
• Involvement in exchange programs;
• Study abroad opportunities;
• Paid internships at major business companies and other interesting prizes.
Participation in the Olympiad is free!
Both schools and students themselves can fill out the registration form. Please visit the following link for registration.
Please note that the student registering is directly responsible for the accuracy of the email address provided during registration. Also, do not use "iCloud" and "students.gov.ge" as email addresses.
Important Information for Participants
The dates and start times of the Olympiad rounds will be published on the university website and participants will be notified individually. Before the start of the Olympiad rounds, participants will have the opportunity to attend information meetings via a special link and receive comprehensive information about the Olympiad.
Participation is restricted for finalists and/or winners of previously held Olympiads. For additional information: 577 559 779; 595 159 090.