იურიდიული ეთიკის მიმართულების წარმომადგენელთა ვიზიტი აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტში
8 ივნისს, უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულების წარმომადგენლები სამუშაო ვიზიტით აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტს (ქ. ქუთაისი) ეწვივნენ.
შეხვედრის ფარგლებში უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა იურიდიული ეთიკის კურსის გაძლიერებასა და ხელშეწყობაზე იმსჯელეს. ამ მიზნით იურიდიული ეთიკის თანამშრომლებმა სასწავლო მასალები და დაგროვილი გამოცდილება გაუზიარეს სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს. შეხვედრაზე ასევე განიხილეს ქუთაისის უნივერსიტეტის იურიდიულ კლინიკაში იურიდიული ეთიკის მიმართულების შექმნის საკითხი.
სამუშაო შეხვედრა გაიმართა ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ხელშეწყობით, აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის (EWMI)-ის პროგრამის მეშვეობით - კანონის უზენაესობის მხარდაჭერა საქართველოში (PROLoG).

Representatives of the NVU Ethics Chair visited Akaki Tsereteli State University
On June 8, representatives of the NVU Ethics Chair had a working visit at Akaki Tsereteli State University (Kutaisi, Georgia).
At the meeting, representatives of both universities discussed issues related to strengthening and supporting the ethics curriculum. The staff of the NVU Ethics Chair shared study materials from their courses and their experience in the field of ethics. Participants also discussed establishing an ethics chair branch at Akaki Tsereteli University Legal Clinic.
The working visit was held with the support of the United States Agency for International Development (USAID) within the framework of East-West Management Institute’s (EWMI) project - Promoting Rule of Law in Georgia (PROLoG).