საჯარო ლექცია თემაზე - „ადვოკატის როლი და ეთიკის მნიშვნელობა იურიდიულ პროფესიაში“
2019 წლის 25 ნოემბერს, დაიგეგმა ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტისა და ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ერთობლივი აქტივობა - საჯარო ლექცია. ლექცია გაიმართება თემაზე - „ადვოკატის როლი და ეთიკის მნიშვნელობა იურიდიულ პროფესიაში“. საჯარო ლექციას გაუძღვება ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულების თანახელმძღვანელი, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ეთიკის კომისიის წევრი - ანა ლორია.
საჯარო ლექციაზე დასწრება შეუძლიათ იურიდული ფაკულტეტის სტუდენტებს, პრაქტიკოს იურისტებსა და სხვა დაინტერესებული პირებს.
საჯარო ლექცია გაიმართება 25 ნოემბერს, 14:00 საათზე ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტში.
საჯარო ლექციის მხარდამჭერია ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტო (USAID), აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის პროგრამის ფარგლებში - „კანონის უზენაესობის მხარდაჭერა საქართველოში“ (PROLoG).

Public Lecture on – ‘The Role of Attorney and Importance of Ethics in Legal Profession’
On November 25, 2019 the New Vision University together with the Batumi Shota Rustaveli State University are organizing a public lecture on ‘the Role of Attorney and Importance of Ethics in Legal Profession’. Mrs. Ana Loria, New Vision University Legal Ethics Co-chair and the Member of the Georgian Bar Association Ethics Commission will lead the lecture.
Law Students, legal practitioners and other interested parties can attend the lecture.
Public lecture will be held on November 25, at 2:00 pm at Batumi Shota Rustaveli State University.
The Public Lecture is supported by United States Agency for International Development(USAID) within the framework of East-West Management Institute’s (EWMI) project Promoting Rule of Law in Georgia (PROLoG).