ონლაინ საჯარო ლექცია და დისკუსია თემაზე - „ინტერესთა კონფლიქტი და ინფორმირებული თანხმობის მნიშვნელობა“
4 ივნისს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულების ორგანიზებით, გაიმართა ონლაინ საჯარო ლექცია და დისკუსია თემაზე - „ინტერესთა კონფლიქტი და ინფორმირებული თანხმობის მნიშვნელობა“.
ლექციას უძღვებოდა თამარ ხუბულური, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულების მკვლევარი და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ეთიკის კომისიის უფროსი იურისტი.
ონლაინ საჯარო ლექციის ფორმატში, ქალბატონმა თამარმა განიხილა საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ეთიკის კომისიის სრული შემადგენლობის მიერ დადგენილი ახალი სტანდარტი, რომელიც ინფორმირებული თანხმობის შემთხვევაში ერთი ადვოკატის მხრიდან კონფლიქტში მყოფი პირების წარმომადგენლობას უკავშირდება.
ღონისძიებას დაესწრნენ და დისკუსიაში მონაწილეობა მიიღეს იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტებმა, პრაქტიკოსმა იურისტებმა და ადვოკატებმა.
ონლაინ ლექციის ჩანაწერი შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე.
ღონისძიება გაიმართა ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მხარდაჭერით, აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის (EWMI)-ის პროგრამის ფარგლებში - კანონის უზენაესობის მხარდაჭერა საქართველოში (PROLoG).

Online Public Lecture and Discussion on – “Conflict of Interests and Importance of Informed Consent”
New Vision University Legal Ethics Chair organized online public lecture and discussion on “Conflict of Interests and Importance of Informed Consent”. The online public lecture was held on June 4th, 2020.
The lecture was led by Ms. Tamar Khubuluri, Senior Lawyer of the Georgian Bar Association Ethics Commission and Legal Ethics Chair Researcher.
A new standard established by the Georgian Bar Association Ethics Commission was discussed during the public lecture, which is related to the representation of conflicted parties by one lawyer.
Law faculty students, practitioner lawyers and attorneys attended the public lecture and participated in the discussion.
The recorded lecture is available online through the link.
Event was supported by the USAID Promoting Rule of Law in Georgia Program (PROLoG), implemented by the East West Management Institute in Georgia.