კინოჩვენება და დისკუსია - „სჯობს დაურეკოთ სოლს“ (ადვოკატის დისციპლინირება)
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულებამ 30 იანვარს რიგით მეორე კინოჩვენებასა და დისკუსიას უმასპინძლა. სესიის ფარგლებში ნაჩვენები იქნა ადვოკატის დისციპლინირების პროცედურა და ინტერვიუ ეთიკის კომისიასთან პოპულარული ამერიკული სერიალიდან - „სჯობს დაურეკოთ სოლს“ (მე-3 სეზონი, მე-5 აპიზოდი; მე-4 სეზონი, მე-9 ეპიზოდი). სერიალი მოგვითხრობს სისხლის სამართლის ადვოკატ ჯეიმს მაკგილზე, რომლის საინტერესო, დრამატული და ამავდროულად კომიკური ტრანსფორმაცის მოწმენი ვხდებით სოლ გუდმენად. მოცემულ ეპიზოდებში ნაჩვენები იყო ადვოკატის დისციპლინირების პროცესი, დისციპლინირების მიზანი და მხარეთა უფლებები დისციპლინური წარმოებისას; ასევე, ადვოკატის სტატუსის აღდგენასთან დაკავშირებული კომუნიკაცია ეთიკის კომისიასთან.
კინოჩვენების შემდგომ გაიმართა დისკუსია, რომელსაც ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულების თანახელმძღვანელი, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ეთიკის კომისიის წევრი და იურისტი ანა ლორია უძღვებოდა. დისკუსიის ფორმატში განხილულ იქნა სერიებში დასმულ პრობლემატიკა და ადვოკატის დისციპლინირების პროცესი ამერიკის შეერთებული შტატებსა და საქართველოში.

Legal Ethics Chair organized the second movie session on January 30th at New Vision University administrative campus for students, lawyers and other interested parties. A disciplinary hearing and lawyerโs interview with the ethics commission from โBetter Call Saulโ (season 3, episode 5; season 4, episode 9) was shown during the session. The movie is about the criminal lawyer James McGill who transforms into his alter ego Saul Goodman during the series - a morally challenged lawyer. The episode was about disciplinary proceedings against Mr. McGill and whole trial was shown including opening statements of the parties, examination of witnesses, showing exhibits etc.
After the movie session Legal Ethics Co-chair Mrs. Ana Loria held the discussion on attorney disciplinary proceedings in USA and in Georgia, comparative approach. Students were actively involved in the discussion and drew parallels between these two approaches.