სამართლებრივი დებატები თემაზე - „გამოხატვის თავისუფლება პროფესიულ ეთიკაში“
2020 წლის 28 თებერვალს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულების ორგანიზებით გაიმართება სამართლებრივი დებატები თემაზე - „გამოხატვის თავისუფლება პროფესიულ ეთიკაში“. დებატებში მონაწილეობას მიიღებენ ქეთევან მესხიშვილი - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატის მოსამართლე და ირაკლი კორძახია - ადვოკატი, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ეთიკის კომისიის წევრი, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულების ექსპერტი.
დებატებზე დასწრება და დისკუსიაში მონაწილეობა შეუძლიათ იურიდული ფაკულტეტის სტუდენტებს, პრაქტიკოს იურისტებს, აკადემიური წრის წარმომადგენლებსა და სხვა დაინტერესებული პირებს.
სამართლებრივი დებატები გაიმართება 28 თებერვალს 19:00 საათზე ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში (მის: ევ. მიქელაძის 1ა).
დებატები ხორციელდება იურიდიული ეთიკის მიმართულების პროექტის ფარგლებში, რომლის მხარდამჭერია ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტო (USAID), აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის პროგრამის ფარგლებში - „კანონის უზენაესობის მხარდაჭერა საქართველოში“ (PROLoG).

Legal Debates at โ Freedom of Expression in Legal Ethics
On February 28, 2020 the New Vision University Legal Ethics Chair organizes legal debates on Freedom of Expression in Legal Ethics. Ms. Ketevan Meskhishvili โ Judge of Tbilisi Court of Appeals and Mr. Irakli Kordzakhia โ Lawyer, Member of the ethics commission, New Vision University Legal Ethics Chair expert will participate in debates.
Law Students, legal practitioners, professors and other interested parties can attend the debate and participate in the discussion.
The legal debate will be held on February 28th, at 7:00 pmย at New Vision University (Mikeladze Str. 1a).
The legal debate is organized by NVU legal ethics chair and it is supported by United States Agency for International Development (USAID) within the framework of East-West Management Instituteโs (EWMI) project Promoting Rule of Law in Georgia (PROLoG).