შთააგონე ზრუნვა - ღირებულებებზე დაფუძნებული უმაღლესი განათლება
უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაციის ჟურნალის - IAU Horizons უახლესი გამოცემის “The University Shaping Values and Shaped By Values” თემა საუნივერსიტეტო პრაქტიკასა და გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში ღირებულებებისა და პრინციპების ინტეგრაციაა. საერთაშორისო უნივერსიტეტების ლიდერები განიხილავენ უმაღლესი განათლების ფუნდამენტურ ღირებულებებს და მათ მნიშვნელობას.
გამოცემაში წარმოდგენილია სტატია ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის პროფესორისა და თანადამფუძნებლის, დავით კერესელიძისა და განათლების სკოლის დეკანის, ასოც. პროფ. თინათინ გაბრიჩიძის თანაავტორობით. ნაშრომში გაანალიზებულია ისეთი საკითხები, როგორიცაა განათლების როლი ადამიანის თავისუფალ განვითარებაში, მდგრადი განვითარების მიზნების ხელშეწყობაში, საზოგადოებრივი ღირებულებების ფორმირებასა და ღირებულებებზე დაფუძნებული უმაღლესი განათლების როლი დადებითი საზოგადოებრივი ცვლილებების ხელშეწყობაში.
სტატიაში ასევე წარმოდგენილია ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის გამოცდილება მისი სლოგანის, „შთააგონე ზრუნვა“ - პრაქტიკაში რეალიზებისა და დადებითი ცვლილებების ხელშეწყობისთვის.

The latest issue of IAU Horizons, the journal of the International Association of Universities, titled “the University Shaping Values and Shaped by Values”, focuses on the role of values and principles integrated into university practices and decision-making. It invites global university leaders to reflect on these foundational values and their relevance today.
The issue features a piece by Prof. David Kereselidze, co-founder of New Vision University, and Assoc. Prof. Tinatin Gabrichidze, Dean of the School of Education. They discuss the role of education in contributing to the development of personality, supporting sustainable development goals, shaping societal values, and the importance of values-driven higher education in inspiring positive societal change.
The paper highlights New Vision University’s practices, guiding the discussion on how the university’s motto, “Inspire to Care,” is translated into actions that create positive change for both the local and global community.