2022 წლის ლიტერატურული კონკურსი „წლის დეტექტივი“
უნივერსიტეტი აცხადებს რიგით მეორე, 2022 წლის ლიტერატურულ კონკურსს დეტექტიური ჟანრის ორიგინალური ნაწარმოების შექმნაზე. კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია ნებისმიერ მსურველს. კონკურსის მიზანია საქართველოში დეტექტიური ჟანრის განვითარების ხელშეწყობა და მის მიმართ საზოგადოების ფართო ნაწილში ინტერესის გაღვივება. ჟიურის მიერ მოწონებული ნაწარმოებები დაიბეჭდება უნივერსიტეტის გამომცემლობაში, შესაძლებელია მათი სასწავლო პროცესში ინტეგრირება, ხოლო სცენარი – ფილმს დაედოს საფუძვლად.
მონაწილეთა წასახალისებლად გათვალისწინებულია შემდეგი ნომინაციები და პრემიები:
• „წლის დეტექტივი“ – 3000 ლარი;
• „საუკეთესო პერსონაჟი“ – 2500 ლარი;
• „საუკეთესო სიუჟეტი“ – 2500 ლარი.
კონკურსის დებულების თანახმად, ნაშრომი ქართულ ენაზე უნდა იყოს შესრულებული და აღემატებოდეს 8000 სიტყვას. ნაწარმოების წარმოდგენის ბოლო ვადაა 2022 წლის 1 მაისი.

2022 LITERARY COMPETITION "DETECTIVE OF THE YEAR"
In 2022 the University is announcing the second literary competition for writing an original story in the detective genre. Anyone can participate in the competition. The aim of the competition is to promote the development of the detective genre in Georgia and to increase public’s interest in it. The works selected by the jury will be published by the university press, it is possible to integrate them into the educational process, and the script will be the basis for the film.
The following nominations are provided to encourage participants:
• „Detective of the Year" - 3000 GEL;
• „Best Character" - 2500 GEL;
• „Best story" - 2500 GEL.
According to the competition regulations, the paper must be submitted in Georgian and must exceed 8000 words. The deadline for story submission is 1 May, 2022.
For more information, read the rules and regulations by clicking the link: https://newvision.ge/geo/2021-2/