პრეზენტაცია უნივერსიტეტების საერთაშორისო რანჟირების სისტემებთან დაკავშირებით
31 მარტს, სტრატეგიული განვითარებისა და ინტერნაციონალიზაციის კომიტეტმა, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის, პრეზენტაცია გამართა უნივერსიტეტების საერთაშორისო რანჟირების სისტემებთან დაკავშირებით.
შეხვედრაზე პერსონალი გაეცნო უნივერსიტეტების რანჟირების სხვადასხვა სისტემას, მათ მოთხოვნებს, მეთოდოლოგიას, შეფასების ძირითად ინდიკატორებს და სხვა მახასიათებლებს.
შეხვედრის მონაწილეებმა განიხილეს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სამომავლო ხედვა უნივერსიტეტის რანჟირების სისტემებში მონაწილეობასთან დაკავშირებით, უნივერსიტეტის მოკლე და გრძელვადიანი გეგმები და პერსპექტივები.
შეხვედრა მიზნად ისახავდა საუნივერსიტეტო საზოგადოებაში ინფორმაციის ფართოდ გაზიარებასა და მიმდინარე პროცესებზე მათი უკუკავშირის მიღებას.

On 31 March, Strategic Development and Internationalization Committee made a presentation on global university rankings for NVU academic and administrative staff.
During the meeting, the university staff was introduced to the different university rankings systems, their inclusion criteria, methodology for evaluation, common pillars of performance indicators and many more.
The meeting participants discussed the vision of the university for inclusion in the rankings, short and long-term goals and perspectives.
The aim of the meeting was to raise awareness about university rankings among the university community and receive feedback on the ongoing activities.